4 C
Orăștie
joi, 22 aprilie 2021

Două victorii obținute de Gloria Geoagiu în partide amicale

Profitând de pauză competițională prelungită, datorată de această pandemie, echipele de Liga 4 au disputat mai multe partide amicale, respectându-se în acest sens, protocoalele medicale impuse de autorități.

Este cazul și ocupantei locului 4, în ierarhia Ligii 4, Gloria Geoagiu.

Echipa antrenată de Constantin Vișan, a obținut două victorii (5 – 1 pe teren propriu, cu CSM 2 Deva și 2 – 1 în deplasare, cu CSM Dacia Orăștie), în amicalele jucate în această iarnă.

Golurile Gloriei în cele două partide amicale, au fost reușite de Chelariu, Cârdei (2), Râșniță, Paul Dorel (2), Laurențiu Popă.

Sâmbătă, de la ora 10.30, va avea loc revanșa derby – ului amical cu Dacia Orăștie.

La finalul celor nouă etape disputate din actuala ediție a Ligii 4, Gloria a obținut 4 victorii și 2 înfrângeri, golaveraj 12 goluri date și 4 primite, contabilizând în total 12 puncte.